Długi pełen ciekawych przeżyć dzień rozpoczęli  bardzo rano, wedle przysłowia, „kto rano wstaje temu Pan Bóg daje” – Nasza Podopieczna ze swoją rodziną oraz Opiekunka Pani Izabella.

Wyruszali do Częstochowy na miejscu zobaczyli klasztor na Jasnej Górze – Sanktuarium Polaków, miejsce modlitwy i wielu narodowych pamiątek oraz wzięli udział we mszy świętej przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. Po mszy świętej każdy z nich mógł przez chwilę popatrzeć w „oczy Maryi” i powierzyć jej swoje sprawy.

Najważniejszym punktem zwiedzania była Kaplica Matki Bożej i procesja wokół jej cudownego wizerunku. Otaczają go liczne wota, które pozostawiono tu w podzięce Matce Bożej za uzdrowienia lub cuda, których dokonała. Kolejnym miejscem, którego nie można było przegapić była Bazylika pod wezwaniem Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Bożej. Między bazyliką i kaplicą, w miejscu, gdzie znajdowała się dawna kaplica poświęcona patronowi Zakonu Paulinów, św. Pawłowi Pierwszemu Pustelnikowi. Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedzanie było prawdziwą przyjemnością.

Nasza podopieczna Pani Janeczka bardzo chciała przybyć na Jasną Górę podziękować  za uzdrowienie z ciężkiej choroby. Obiecała, że jeśli wróci do zdrowia przyjedzie wyrazić wdzięczność Matce Boskiej.

Nasz Opiekun Fundacji został zaproszony przez rodzinę  do wyjazdu z podopieczną w podziękowaniu za opiekę oraz żeby mogła powierzyć swoje sprawy. Jest to dla Naszej Fundacji bardzo miłe i pozytywne. Opiekun oprócz swoich obowiązków  również może towarzyszyć Seniorowi podczas wyjazdów z rodziną.

Po całym dniu w tym pięknym mieście, wyruszyli w drogę powrotną do domu, mając w pamięci wszystkie cudowne miejsca, które mogli zobaczyć i emocje, które towarzyszyły im podczas całej tej wycieczki.

 

To był bardzo wspaniały czas!