Stare przysłowie mówi, że “W zdrowym ciele – zdrowy duch” i nie ma co do tego wątpliwości. To dzięki zajęciom ruchowym czujemy się po prostu lepiej. Mózg jest dotleniony, a wraz z nim wszystkie organy wewnętrzne. Serce, pracuje sprawniej i płynniej. Stawy i cała sylwetka nabiera elastyczności i wigoru.

W gminie Konstancin – Jeziorna mamy wiele miejsc, z których można skorzystać, aby znacząco podnieść swoje samopoczucie. Otoczenie lasów i uzdrowiskowy charakter naszego najbliższego otoczenia temu sprzyja.

Dla osób w wieku 60+ istnieje obecnie kilka projektów, które wspomagają i pomagają Seniorom odzyskać i utrzymać dobre samopoczucie.

Zajęcia na jakie Państwa zapraszamy rozpoczną się 7 maja i będą trwały do 27 lipca. Są bezpłatne oraz dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Ćwiczenia będą odbywały się w poniedziałek i piątek w godzinach 16-17 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta). Każdy uczestnik otrzyma mate do ćwiczeń, taśmę oraz kij gimnastyczny, który wykorzysta także przy ćwiczeniach samodzielnie w domu.

Już po kilku zajęciach zaobserwujecie Państwo znaczącą poprawę, gdyż zajęcia te służą wzmocnieniu całej sylwetki wraz ze stawami i koordynacją.

Zajęcia są prowadzone w małych grupach przez wykwalifikowany personel. Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną rozmowę i poradę w swojej sprawie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania mieszkańców Gminy Konstancin-Jeziorna z oferty naszych zajęć.

Niedawno odbyły się pierwsze zajęcia, zapraszamy do galerii.

Na zajęcia można zapisać się telefoniczne pod numerem: 505 597 177 lub elektronicznie e-mail: światseniora@swiatseniora.pl

Istnieje także możliwość zapisów osobiście w siedzibie Fundacji.

Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie telefonicznie.