21 kwietnia w siedzibie naszej Fundacji odbyły się pierwsze darmowe zajęcia pokazowe pt. „Jak opiekować się osobą starszą i/lub przewlekle chorą w warunkach domowych”.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Fundacją Razem Zmieniamy Świat Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Zajęcia poprowadziła Dr n. med. Pani Ewa Czeczelewska (www.naukapielegnowania.com), która jest ambasadorką Projektu „Damy Radę”. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak pielęgnować i dbać o higienę osoby leżącej, jak dobierać i zakładać prawidłowo pieluchomajtki oraz co robić by nie dopuścić do powstania odleżyny. Nasza prowadząca pokazała również jakie ćwiczenia należy wykonywać w domu, by odciążyć kręgosłup i zrelaksować się po całodziennej opiece nad Naszymi Podopiecznymi. Obaliła również kilka mitów w tematyce opieki nad osobą starszą lub przewlekle chorą.

Po warsztatach Nasi goście odbyli także szkolenie produktowe, które zostało poprowadzone przez Panią Joannę Surosz z TZMO. Pani Joanna zaprezentowała produkty marki SENI CARE, które to są stosowane w profilaktyce przeciwpodrażnieniowej i przeciwodleżynowej.

Dziękujemy wszystkim za obecność. Do zobaczenia.