Kolejne warsztaty za nami!

12 stycznia nasi opiekunowie i osoby zainteresowane, wzięły udział w warsztatach dot. tematyki „Jak opiekować się  osobami starszymi przewlekle chorymi w domu”. Zajęcia poprowadziła Dr n. med. Pani Ewa Czeczelewska (www.naukapielegnowania.com), która jest ambasadorką Projektu „Damy Radę” oraz Ewelina Olesińska – Koordynator Opiekunów Fundacji.

Uczestnicy zapoznali się z zasadami:

– pielęgnacji osób leżących z właściwym doborem i zmianą pieluchomajtek,

– wykonywania toalety oraz profilaktyki przeciwodleżynowej,

– podnoszenia i przenoszenia osób chorych z pozycji leżącej do siedzącej, a następnie przeniesieniu osoby na wózek inwalidzki/fotel, i odwrotnie.

Na zakończenie warsztatów Pani Ewa pokazała ćwiczenia relaksacyjne dla opiekunów.

– Dobrze, że tu jesteśmy – mówi Pani Marysia. –Warsztaty są niezmiernie przydatne, osoby prowadzące są naprawdę profesjonalne i przekazują nam wiele praktycznych wskazówek.

– Jestem przekonany, że nabyte wiadomości i umiejętności będą bardzo przydatne w przyszłości. Nie przyszło mi do głowy, żeby na przykład tak kogoś chwycić, jak pokazują albo w tak prosty sposób przewinąć pieluchę. Zajęcia dodają pewności siebie. To bardzo wartościowe warsztaty – dodaje pan Krzysztof.

Nasze opiekunki doskonaliły swoje umiejętności w tym wymagającym zawodzie natomiast osoby borykające się z problemami bliskich mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami opieki.

 

Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach. 😊