22 września 2018 r. w Konstancińskim Parku Zdrojowym odbył się III Piknik Rotariański pod hasłem: STOP UDAROM. Partnerem w realizacji tego wydarzenia była nasza Fundacja.

Szczytna akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, dbania o ciało i umysł, a przede wszystkim wdrażanie profilaktyki przeciwudarowej.

Mimo wielu piknikowych atrakcji nie zabrakło chętnych do wysłuchania wykładu Pani dr Ewy Czeczelewskiej, honorowego gościa Fundacji Świat Seniora, na temat prawidłowego żywienia, skutkach nadużywania alkoholu i nałogu palenia papierosów.

W przerwach prelekcji można było skorzystać z pomocy pielęgniarskiej i zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i poziom cholesterolu – co cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych. Fundacja ze swojej strony przygotowała pokaz bezpiecznego przemieszczania osoby niepełnosprawnej np. z łóżka na wózek inwalidzki, które poprowadziła Pani Koordynator Ewelina Olesińska. Chętnych do ćwiczeń również nie brakowało.

Mimo niesprzyjającej aury, akcja odniosła duży sukces, gdyż frekwencja i zainteresowanie tematem pokazała, jak wielu ludzi stara się zmieniać złe nawyki i  przyzwyczajenia aby uniknąć tej strasznej i wyniszczającej choroby, jaką jest udar. Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział.